Káva, pivo a gastronomie: 3 reklamy, které tvrdí, že to jde i bez matoucích trendů

Když už jsme u toho minimalismu, není to jenom o počtu věcí, které vlastníte a stěhujete z místa na místo, ale také o tom, že si nekomplikujete život v jiných oblastech. A v tomhle trefují hřebíček na hlavičku tyto tři reklamy od Danone, Gambrinusu a McDonald`s, které si berou na paškál matoucí trendy v kávě, pivu a gastronomii.

Konfusion Kitchen od Danone

Nedovedu si představit lepší místo pro Konfusion Kitchen než Kodaň – domácí město Nomy, jedné z nejslavnějších a nejoslavovanějších restaurací na světě. Vysvětlí vám tam, že vaše menu s vínem musí stát 12 000 Kč na osobu, protože slávky sbíral slepý chlape při zpěvů oslavných žalmů, jehně bylo zabito speciální eko nástrojem obklopeno svou rodinou a každý kulička na vaše dezertu je vykrojena z jiného jablka, abyste to měli pestré. Celá Kodaň je takovými restauracemi posetá, a to především v Meatpacking čtvrti.
Na taková bistra ale narazíte i v Karlíně, Vršovicích a na Smíchově. Nejsou to zdaleka všechna bistra, třeba v Bistru 8 pod Žižkovskou věží vaří božsky (jen škoda, že jim pořádně nefunguje vzduchotechnika a teď v létě tam umřete). Za všechny špatné zkušenosti snad jen zavzpomínám na jednu lednovou večeři v Nejen Bistru, kde jsme si polovnu menu museli vygooglit (chválabohu za mobilní internet), ale hlavně jsme si nakonec po cestě domů ještě museli dát v KFC Smartbox, abychom nešli spát hladoví.
Jestli vám přijde divné dopékat si v restauraci pštroší vejce pod lampičkou, pak se vám určitě bude líbit tahle nová reklama od Danone:

Když chceš prostě jen pivo od Gambrinus

Jestliže je logické, že Konfusion Kitchen vznikla v Dánsku, pak je jen přirozené, že proti pivním výstřelkům se vymezuje český Gambrinus. V sérii reklam “Když chceš prostě jen pivo” se staví proti hipsterským barům s roztodivnými recepturami v malých sklenicích (ale na Bad Flash Bar mi nesahejte!), pivem s citrónem v klubech a dalším roztodivnostem, které s oroseným půllitrem nejmají nic společného.

Kafe u McDonald`s

I když už dávno odmítám pít rozpustný kafe, mám doma mlýnek a french press a dokonce poznám rozdíl mezi dobrými zrnky od těch spálených, co je to flat white a jak se liší od kafe s mlíkem, mi není doteď jasné, a vlastně mě to až tak nezajímá. A ani se mi nechce za kelímek kafe platit 100 Kč. Takže až budeme chtít jít příště spolu na kafe, tak asi jedině do McCafé
Znáte nějaké podobné reklamy?

Autor

Veru

I write here: http://www.anonymous30.me/

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.