Rok 2018: Rok nových zodpovědností

Nechápejte ten název špatně – zodpovědnost není špatná věc. Právě naopak, dodává mi pocit užitečnosti a toho, že se člověk někam posouvá. A tak po těch pár posledních letech v Dánsku, kdy jsem si spíš jen užívala, a vlastně i roce 2017, kdy jsem si testovala, zda chci zůstat v ČR, byl rok 2018 jiný. A něco mi říká, že rok 2019 nebude o nic méně skokový v tomto ohledu.
Můj táta to celkem pěkně shrnul takto:

“No přišlo mi, že jsi v tom Dánsku trochu zamrzla na jednom místě v životě, ale teď jsi to docela pěkně dohnala” ♥

Byt a hypotéka

Už před koncem roku 2017 jsem podepsala předkupní smlouvu na byt – takže tohle nejde až tak na vrub 2018, každopádně veškeré úřadování, dohadování finální smlouvy a rekonstrukce padly až do 2018 – takže reálný dopad zodpovědnosti za rozhodnutí v 2017 přišel až v 2018. Důvody, které mě k tomu vedly i v tomto období vyšponovaných cen jsem shrnovala už loni v lednu. Snad k tomu postačí říct, že kdybych byt kupovala teď – za současných cen a úrokových sazeb, tak bych jen za dobu fixace mé hypotéky (tj 15 let) přeplatila asi 540 000 Kč. Takže zatím dobrý. Navíc v situaci, kdy se nájemní smlouvy běžně sepisují na rok a mít dítě je stejný handicap jako mít psa, když člověk shání bydlení, je koupě vlastního bydlení celkem podstatný krok k založení rodiny. A když je vám přes 30 a jste holka – je to něco, co hraje relativně velkou roli. Koupě bytu je ale přece jen velká zodpovědnost – platit z něj daně, poplatky, účastnit se SVJ, zodpovědnosti za rekonstrukci a nahlášení všech skutečností všude, kde je potřeba a další věci, které si v nájmu snad ani neuvědomíte (a vlastně vám je ani nikdo moc nesdělí, snad kromě hodných rodičů, co se snaží pomoct).

Největší značka ve firmě

Ani v práci mi zopdovědnosti neubylo, spíš naopak. V srpnu 2018 jsem pak povýšila z digitálního managera na marketingového – a hned naší největší značky. Znamená to nejen rozšíření týmu (v plné síle pět lidí), ale především rozsahu práce a zodpovědnoti za výsledky celé firmy. Zatímco do teď jsem se víceméně věnovala digitální komunikaci, teď mi do klína spadl kompletní management značky – inovace, cenová strategie, portfolio strategie a 360 kampaně. Nechci nijak zmenšovat původní práci (a vždycky je potřeba si uvědomovat, jak daná pozice ovlivňuje výsledky celé firmy), ale každopádně až s přechodem k zodpovědnosti za prodeje si člověk tak nějak přestává “hrát” a začíná pociťovat tíhu zodpvoděnosti. Skok je to každopádně veliký. A práce extrémně zajímavá – mnohem více analytická, což mi vyhovuje, a mnohem více krosfunkční, což se mi líbí, protože ráda vidím kompletní obrázek.

Založení rodiny

Co se stane, když člověk nepoužívá antikoncepci, to oba s Pavlem víme. A vysadit jsme se ji rozhodli plánovaně. S velkým plánem, že když už je mi přes 30 a jsem trochu ve stresu, otěhotnět se nám přirozeně nepodaří, a po roce, až budeme fakt připravení, tak budeme moct doktory požádat o pomoc s asistovanou reprodukcí. Člověk míní, děti mění, a tak jsem otěhotněla téměř hned. To je každopádně ta lešpí varianta – lepší čekat dítě o 9 měsíců dřív, než byl plán, než byť jen o 3-4 měsíce později. A tak jsme si v roce 2018 zadělali na ultimátní zodpovědnost a čekáme holčičku, která by se měla narodit v dubnu 2019. Chvíli jsme diskutovali rodinné poměry, do kterých chceme, aby se narodila, a tak se Pavel na výletě v Paříži vyjádřil, že by si mě rád vzal. Rok 2019 tak odstartujeme hned jednou velkou událostí.

Taky vám přibylo více zodpovědností v roce 2018?

Autor

Veru

I write here: http://www.anonymous30.me/

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.